Haber

Batman, Mardin ve Diyarbakır’dan deprem bölgesine yardım

Batman, Mardin ve Diyarbakır’dan deprem bölgesine çeşitli yardımlar gönderildi.

Batman Valiliği’nden yapılan açıklamada, depremin ilk gününden bu yana Batman Belediyesi halk ekmek fırınında üretilen 110 bin ekmeğin Diyarbakır’a, 80 bin ekmeğin ise Gaziantep’e gönderildiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Fırının üretim kapasitesinin artırıldığı ve 24 saat esasına göre çalıştığı belirtilen açıklamada, deprem bölgelerine her gün 40 bin ekmeğin ulaştırıldığı bildirildi.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar Belediyesi, Adıyaman’daki deprem bölgesine 10 işçi, 2 kamyon ve 2 iş makinesinden oluşan arama kurtarma ekibi sevk etti.

??????Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Arif Karaman, depremden en çok etkilenen Adıyaman’a 10 işçi, 2 iş makinesi ve 2 kamyonun sevk edildiğini belirtti.

Depremzedeler için yardım kampanyasının devam ettiğini kaydeden Kahraman, şunları kaydetti:

“Depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Diyarbakır’da depremzedelere desteğimiz devam ediyor. Depremin açtığı yarayı hep birlikte saracağız. Vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak için ilgili müdürlüklerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Deprem mağduru vatandaşlara geçmiş olsun” dedi.

Mardin

Mardin Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlemesiyle deprem bölgelerine gönderilmek üzere başlatılan kampanyaya vatandaşlar takviye kuvvet verdi.

Mardin Umut Kervanı Lideri Aziz Önen, yardım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Depremin kendilerini derinden üzdüğünü kaydeden Önen, “Bugün yardımlaşmanın, bir araya gelmenin, birlikte hareket etmenin günüdür. Bugün Allah’ın izniyle üçüncü tırımızı yola koyacağız. 2 tırımız Kahramanmaraş’a, diğer tırımız da Hatay İskenderun’a nakledilecek.Devam ediyoruz.Vatandaşlardan gelen yardımları hemen oradaki tarlalarımıza ulaştıracağız.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu