Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay’da incelemelerde bulundu

Türkiye sarsıntı felaketinden kurtuluyor.

11 ili vuran depremin ardından hızla kurulan taşınabilir ve sahra sağlık kurumları depremzedelerin hizmetinde.

İlgili Makaleler

Depremin olduğu ilk günden itibaren deprem bölgesinde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kendisine bağlı kurumların ahengini buradan sürdürüyor.

Koca bugün Hatay’daki UMKE çalışanını ziyaret etti.

Personelden bilgi alan Koca, sorunları ve yapılan çalışmaları birinci ağızdan dinledi.

Sağlık Bakanı talimat ve uyarılarını ihmal etmedi.

Köylerde depremzedelerin en az 2 günde bir taranmasının önemine dikkat çeken Koca, hijyen kitlerinin istenmeyen de olsa sık sık dağıtılmasını istedi.

“Köyleri özellikle 2 günde bir tarayalım”

Çadır kentlerin ortasına motorize ekip kurulduğunu ve ikmal düzenlemesinin yapıldığını yetkililerden öğrenen Koca, şunları kaydetti:

“Özellikle 2 günde bir köyleri taramak istiyoruz. Hijyen setlerini ve dezenfektanları sıklaştıralım. Özellikle bu dönemde hem salgın hem de hijyen bilincinin oluşması açısından önemli.

“İlaçları hastanın ayağına götürelim”

İlaçları özellikle kronik hastaların ilaçlarını vatandaşlarımızın ayağına götürelim. Çocuk bezlerini, çocuk bezlerini, hijyen setlerini asla ihmal etmeyelim. Sormadan gittiğiniz her yere vermeye çalışalım.

Kovid’deki gibi oluşturalım. Bu dönemde hijyen, sağlıklı beslenme, sağlıklı suya erişim, salgın açısından değerli olan erken dönemde hastalık belirtisi görüldüğünde erişim ve müdahale değerlidir.

İhtiyacın olduğu yerde UMKE orada

Her zaman olduğu gibi tüm bunların içinde devreye giren hizmeti her zaman veren UMKE istekli ekiplerimiz var. Teşekkür ederim. Umut gönüllüsü oldunuz. Bu devirde nerede ihtiyaç varsa UMKE oradadır. Hepinize çok teşekkür ederim.”

Gözden kaçırma Sağlık ekipleri Hatay’da köyleri ulaşılmaz bırakmadı Haberin Detayları

alapli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu